Rhinoplasty جراحی زیبایی بینی

پولیپ‌ بینی ‌

پنجشنبه 29 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا | طبقه بندی:نکات مهم، دانستنی ها، 

پولیپ‌ بینی ‌

Nasal polyps

پولیپ بینی

شرح بیماری 

پولیپ‌ بینی‌ رشد غیر بدخیم‌ در حفره‌ بینی‌، معمولاً در هر دو طرف‌ بینی می باشد. گاهی‌ اندازه‌ و تعداد پولیپ‌ها آن‌ چنان‌ است‌ كه‌ باعث‌ اتساع‌ بینی‌ و بزرگی‌ چارچوب‌ استخوانی‌ بینی‌ می ‌گردند. پولیپ‌های‌ بینی‌ در بزرگسالان‌ شایع‌تر از كودكان‌ است‌.

علایم‌ شایع‌

- انسداد راه‌ هوایی‌ بینی‌ (احساس‌ گرفتگی‌ بینی‌ به‌ طور مزمن‌)

- اختلال‌ حس‌ بویایی‌

- احساس‌ پُری‌ در صورت‌

- ترشح‌ بینی‌ (گاهی‌)

- درد صورت‌ (گاهی‌)

- سردرد (گاهی‌)

علل‌

عفونت‌ مزمن‌ یا آلرژی‌ مزمن‌ در بینی‌ (رینیت‌ یا التهاب غشاهای مخاطی بینی آلرژیك‌) كه‌ باعث‌ تورم‌ غشاهای‌ مخاطی‌ بینی‌ و تولید ترشحات‌ بیش‌ از حد در سلول‌های‌ هوایی‌ بینی‌ می ‌گردد.

عوامل تشدید كننده بیماری 

سینوزیت‌ یا عفونت‌ مزمن‌ بینی‌

پیشگیری‌

اقدام‌ به‌ درمان‌ آلرژی‌ زمینه‌ای‌. در مورد بررسی‌ آلرژی‌ خود و روش‌های‌ حساسیت‌زدایی،‌ با پزشك‌ مشورت‌ كنید.

عواقب‌ مورد انتظار

علایم‌ معمولاً با درمان‌ (اغلب‌ درمان‌ جراحی‌) قابل‌ كنترل‌ است‌. عود علایم‌ حتی‌ با درمان‌ جراحی‌ شایع‌ است‌.

عوارض‌ احتمالی‌

- عفونت‌های‌ مكرر

- خونریزی‌ بینی‌

درمان‌

بررسی‌های‌ تشخیصی‌ ممكن‌ است‌ شامل‌ عكس‌ ساده‌ سینوس‌ها و معاینه‌ بینی‌ با اسپكولوم‌ باشد.

درمان‌ دارویی‌ ممكن‌ است‌ به‌ طور موقت‌ باعث‌ كاهش‌ پولیپ‌ها گردد.

جراحی‌ اغلب‌ برای‌ برداشت‌ پولیپ‌ها (با بی‌ حسی‌ موضعی‌) لازم‌ است‌.

داروها

برای‌ درد خفیف‌ از استامینوفن‌ استفاده‌ كنید. از مصرف‌ آسپیرین‌ خودداری‌ كنید، زیرا ممكن‌ است‌ احتمال‌ خونریزی‌ بینی‌ را افزایش‌ داده‌ و نیز با بروز واكنش‌های‌ آلرژیك‌ در افراد دارای‌ پولیپ‌ بینی‌ همراه‌ باشد.

داروهای‌ كورتونی‌ یا كرومولین‌ به‌ شكل‌ اسپری‌ یا خوراكی‌ به‌ مدت‌ كوتاه‌ برای‌ كوچك تر كردن‌ پولیپ‌ها ممكن‌ است‌ تجویز شود.

هشدار:

از مصرف‌ اسپری‌های‌ بینی‌ بدون‌ نسخه‌ خودداری‌ كنید.

فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری 

فعالیت های‌ طبیعی‌ خود را پس‌ از جراحی‌ به‌ تدریج‌ از سر گیرید.

رژیم‌ غذایی‌

رژیم‌ خاصی‌ نیاز نیست‌.

در چه شرایطی باید به پزشك مراجعه نمود؟

- اگر شما یا یكی‌ از اعضای‌ خانواده تان‌ دارای‌ علایم‌ پولیپ‌ بینی‌ باشید.

در صورت بروز موارد زیر در طی‌ درمان‌:

ـ خونریزی‌ بینی‌ كه‌ متوقف‌ نمی ‌شود.

ـ تب‌

ـ ادامه‌ درد با وجود مصرف‌ استامینوفن‌

نظرات() 

رگ‌ های بینی را نسوزانید

پنجشنبه 29 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا | طبقه بندی:دانستنی ها، 

از دست دادن حس بویایی

(anosmia)

کربویی

یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: بیماری ‌های انسداد بینی، عفونت ‌های دستگاه فوقانی تنفسی، ضربه به سر و بینی، بیماری‌ های عصبی و افزایش سن از علل بروز آنوسمی است.

 

دکتر پدرام برقعی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با ایسنا، در رابطه با از دست دادن حس بویایی اظهار داشت: از دست دادن حس بویایی با نام علمی " آنوسمی " که به آن کربویی می ‌گویند، یکی از شایع‌ ترین بیماری ‌ها به ویژه در افراد مُسن است؛ به نحوی که 2 تا 10 درصد افراد جامعه را درگیر می کند اما در جوامعی که از سطح فرهنگی بالاتری برخوردار هستند، شیوع کمتری دارد.

 

وی با بیان این که این بیماری در مردان شایع ‌تر از زنان است، گفت: 200 عامل در بروز آنوسمی دخالت دارند که شایع ‌ترین علت کربویی، بیماری انسدادی بینی است.

 

دکتر برقعی تصریح کرد: به طور متوسط در حدود 30 تا 35 درصد علت بروز آنوسمی، بیماری‌ های انسدادی بینی است که شایع‌ ترین آن پولیپ‌ های بینی، آلرژی، تورم مخاط بینی و ایجاد تومورهایی است که باعث انسداد می ‌شوند.

 

وی افزود: مسدود شدن بینی به این دلیل موجب بروز آنوسمی می ‌شود که هوا به قسمت‌ های فوقانی این عضو از بدن که پیاز بویایی در آن واقع شده است، نمی ‌رسد.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در اغلب موارد که کربویی به علت بیماری‌ های انسدادی بینی بروز می ‌کند با رفع علت بازگشت حس بویایی امکان پذیر است.

شایع ‌ترین علت کربویی، بیماری انسدادی بینی است

این متخصص گوش و حق و بینی در ادامه با بیان سایرعلل ایجاد کربویی گفت: بیماری ‌های عفونی دستگاه فوقانی تنفسی به دلیل تورم موجب انسداد بینی و در پی آن بروز آنوسمی می ‌شوند. این عفونت ‌ها چه ویروسی و چه باکتریال می‌ توانند باعث درگیر شدن پیاز بویایی و فلج کردن عصب بویایی شده و موجب بروز آنوسمی شوند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که، کربویی به دلیل عفونت دستگاه فوقانی تنفسی با رفع علت حس بویایی فرد، ترمیم خواهد شد، گفت: تنها در 15 تا 20 درصد عفونت ‌ها به دلیل ویروسی، حس بویایی برگشت پذیر نخواهد بود.

 

دکتر برقعی ادامه داد: این برگشت ناپذیری در زنان بیش‌ تر از مردان است و زنانی که در سن 50 تا 70 سالگی قرار دارند بیشتر در معرض ابتلا به کربویی هستند.

 

این متخصص گوش و حلق و بینی با بیان سومین علت ایجاد آنوسمی گفت: بالا رفتن سن یکی از عوامل خطر بروز کربویی است؛ به نحوی كه نیمی از جمعیت افراد 65 تا 85 سال به کربویی مبتلا می‌ شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: تروما به سر نیز از عوامل مطرح در بروز آنوسمی است. در برخی مواقع حتی خود فرد نیز متوجه ضربه نمی‌ شود اما ممکن است 3 تا 5 درصد افراد، دچار آنوسمی شوند. این آمار در کودکان به 1 تا 3 درصد کاهش نشان می ‌دهد.

نیمی از جمعیت افراد 65 تا 85 سال به کربویی مبتلا می‌ شوند

دکتر برقعی ادامه داد: برخی بیماری ‌ها که سیستم عصبی افراد را درگیر می‌ کنند و شایع ‌ترین آن پارکینسون است از علل بروز آنوسمی هستند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: درصد کمی از مبتلایان به آنوسمی بدون وجود هیچ نوع دلیلی به این بیماری دچار شده ‌اند که آمارها نشان می ‌دهد 2 تا 3 درصد افراد بدون دلیل به آنوسمی دچار شده‌ اند.

 

وی افزود: تومورهای تخریبی که کف مغز و سقف بینی را درگیر می‌ کنند نیز می‌ توانند در بروز آنوسمی دخیل باشند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: به غیر از آنوسمی‌ هایی که به علت انسداد بینی و عفونت مجاری تنفسی فوقانی بروز می‌ کند در بقیه ی موارد حس بویایی برگشت پذیر نخواهد بود.

 

وی تصریح کرد: افرادی که در حس بویایی خود دچار ضعف هستند باید سریعا به پزشک مراجعه کنند؛ چرا که در صورت تشخیص به موقع، درمان سریع تر و موفق ‌تر خواهد بود و به کمک داروها می ‌توان عصب بویایی را ترمیم کرد.

 

دکتر برقعی در پایان خاطرنشان کرد: درمان دارویی در بیمارانی که به علت ویروسی دچار عفونت تنفسی شده باشند استفاده می ‌شود و جراحی برای از بین بردن انحراف و پولیپ و برداشتن تومور کاربرد دارد

نظرات() 

رگ‌ های بینی را نسوزانید

پنجشنبه 29 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا | طبقه بندی:دانستنی ها، نکات مهم، 

رگ‌ های بینی را نسوزانید

خون ریزی بینی

طبق‌ آمار به‌ طور تقریبی‌ یک‌ نفر از هر 10‌ نفر، دست ‌کم‌ یک ‌بار سابقه‌ ی خون ریزی‌ شدید از بینی‌ داشته‌ و اکثر افراد حداقل یک بار خون ریزی بینی را تجربه کرده‌ اند.

خون ریزی‌ بینی‌ شایع ‌ترین مورد اورژانس در گوش، حلق و بینی است و در دهه‌ ی پنجم‌ زندگی‌ زنان و مردان‌ شایع ‌تر است‌. گر چه در اکثر موارد خون ریزی ‌های بینی بدون علت خاصی رخ می‌ دهند، ضربه موضعی بینی‌ که‌ معمولا توسط خود شخص‌ وارد می ‌شود، مانند دستکاری آن‌، یکی از علل شایع‌ خون ریزی‌ بینی‌ است‌.

خون ریزی‌ از بینی‌ به ندرت می ‌تواند سبب‌ به ‌خطر انداختن‌ حیات‌ ‌شود. گاهی ممکن‌ است‌ بیماری‌ های مهمی در ایجاد آن نقش داشته باشند که غفلت از آن ها می‌ تواند عوارض‌ جدی به دنبال داشته باشد. ضمن آن که معمولا خون ریزی بینی در فصل تابستان بیشتر است.

بینی یکی از پُرخون‌ ترین اعضای بدن است. از نظر شرایط ساختمانی بینی، خصوصیات آناتومیک‌ رگ ‌های بینی این عضو را در معرض خون ریزی قرار داده است.

ناحیه‌‌ ای در قسمت جلویی تیغه بینی وجود دارد که از ارتباط رگ ‌های مختلف، یک شبکه رگی در آن جا تشکیل شده است. این ناحیه که به ناحیه لیتل معروف است‌، حاوی‌ شبکه ‌متراکم‌ رگ ‌های زیر مخاطی‌ است‌.

خون ریزی از بینی

پارگی خود به ‌خودی رگ‌ ها

دکتر محسن نراقی، رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با جام‌ جم، علل خون ریزی از بینی‌ را‌ ناشی از 2 عامل موضعی‌ و سیستمیک‌ عنوان کرده و می‌ گوید: عوامل موضعی در خون ریزی از بینی بسیار شایع‌ تر هستند.

وی می ‌افزاید: در میان‌ عوامل‌ موضعی‌ که‌ سبب‌ خون ریزی‌ بینی‌ می ‌شوند، می‌ توان‌ از ضربه‌ های‌ وارده‌ به‌ بینی و صورت‌، عواملی که باعث ‌التهاب مخاط بینی می ‌شوند، مانند عفونت ‌ها و آلرژی‌ ها‌، دفورمیتی‌ ها و ناهنجاری ‌های ساختمانی‌، وجود جسم‌ خارجی‌، تماس‌ با مواد شیمیایی‌ سمی‌، مداخله‌ جراحی‌ و تومورهای ‌داخل‌ بینی‌ نام‌ برد. به گفته این متخصص، ضربه‌ موضعی‌ یکی‌ از علل‌ شایع‌‌ خون ریزی‌ بینی است‌.

دستکاری‌ داخل‌ بینی‌ یکی از مهم‌ ترین انواع این ضربه‌ ها است. بعضی از افراد با دستکاری‌های زیاد داخل بینی، خود باعث صدمه به مویرگ‌ های ظریف شبکه‌ داخل‌ بینی می‌ شوند.

این موضوع به مرور زمان بینی را مستعد خون ریزی می‌ کند. جراحی‌ های بینی هم در بعضی از افراد ممکن است آن ها را مستعد خون ریزی کند.

رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران می ‌افزاید: ناهنجاری‌ های‌ ساختمانی‌ مادرزادی‌ یا اکتسابی‌ بینی می‌ توانند سبب‌ درگیری‌ قسمت‌ غضروفی‌ یا استخوانی تیغه‌ بینی‌ یا شاخک ‌ها شوند. در این‌ حالت‌ هوای‌ دمیده‌ شده‌، با سرعت‌ و تلاطم‌ بیشتری‌ وارد بینی‌ می ‌شود. این‌ مساله‌ سبب‌ خشکی‌ غشای‌ مخاطی‌، التهاب‌ و دلمه‌ بستن‌ می ‌شود. برداشتن‌ دلمه‌ ها از طریق‌ پاک‌ کردن‌ بینی‌ یا با فشار وارد کردن‌ هوا از راه‌ بینی‌ انسداد یافته‌، عروق‌ خونی‌ سطحی‌ را در معرض‌ پارگی قرار می‌ دهد و موجب‌ خون ریزی‌ می‌ شود.

التهابات بینی ناشی از‌ آلرژی‌، ویروس‌ ها و عوامل باکتریایی‌ هم‌ به‌ علت‌ ایجاد التهاب‌ و پُرخون‌ تر شدن مخاط بینی‌ می ‌توانند حتی‌ با ضربه ‌ای‌ ناچیز، مانند مالش‌ بینی موجب‌ خون ریزی‌ شوند.

خون ریزی های خطرناک بینی در پسران

دکتر نراقی تصریح می ‌کند: تومورهای‌ متعددی‌ می ‌توانند با خون ریزی ‌های ‌خود به ‌خودی‌ بینی‌ تظاهر کنند. یکی‌ از علل‌ بسیار خطرناک ‌خون ریزی‌ شدید بینی‌ در پسران‌، تومور آنژیوفیبروم‌ است‌. این‌ تومور خوش‌خیم‌ پُررگ‌ که‌ از ناحیه پشت بینی منشا می‌ گیرد، ممکن‌ است‌ به‌ صورت‌ خود به‌ خودی‌ یا در پاسخ‌ به‌ ضربه، ‌خون ریزی‌ کند.

وی می‌‌افزاید: در مواردی که خون ریزی بینی با علائم دیگری مانند گرفتگی یک طرفه بینی و یا ترشحات خونابه‌ ای بینی همراه باشد حتما باید معاینه اندوسکوپیک دقیق توسط متخصص، جهت رد کردن احتمال تومورهای مختلف بینی و سینوس ‌ها انجام شود.

به گفته این متخصص، فشار خون‌ بالا، اختلالات‌ خونی‌ و عروقی‌، کمبود ویتامین‌ و اختلالات‌ انعقادی (که‌ توسط نارسایی‌ کلیه‌ ایجاد می ‌شوند)، بیماری‌ مزمن‌ کبدی‌ و داروهای مختل ‌کننده انعقاد از عوامل سیستماتیک خون ریزی است و رگ‌ هایی که طی افزایش سن دچار سفت ‌شدگی یا تصلب شرایین می ‌شوند، بیشتر شکننده بوده و در ‌همراهی با‌ فشار خون‌ در سنین بالا ممکن‌ است‌ طی‌ بحران ‌های‌ فشار خون‌ بالا به راحتی‌ پاره‌ شوند.

به گفته او، عوامل‌ قلبی‌ عروقی‌ مانند تنگی‌ دریچه میترال‌ و نارسایی‌ قلبی نیز سبب‌ افزایش‌ فشار سیاهرگ‌ ها‌ و پُرخونی رگ‌ های‌ مخاطی‌ بینی ‌می ‌گردند که‌ حتی‌ با کوچک ‌ترین‌ ضربه‌ ممکن‌ است‌ پاره ‌شوند. سابقه‌ کبودی‌ مکرر پوست‌ و طولانی‌ شدن‌ خون ریزی‌ پس‌ از آسیبی‌ جزئی‌، بیانگر وجود اختلالات‌ خونی‌ است.

بند آوردن خون دماغ

بهترین وضعیت هنگام خون ریزی بینی نشستن به صورت عمودی و سر کمی به طرف جلو است. خم کردن سر به عقب موجب وارد شدن خون به پشت حلق و تحریک تهوع می ‌شود.

این متخصص تاکید می ‌کند: اگر به‌ مدت‌ 5 دقیقه‌ قسمت‌ جلویی‌ بینی‌ را در سمت‌ خون ریزی‌ به‌ روی‌ تیغه‌ بینی‌ با انگشت‌ دست ‌بفشاریم‌، بسیاری‌ از خون ریزی ‌های‌ بینی‌ مهار می ‌شوند. به ‌بیماران‌ گوشزد می ‌شود که‌ پنبه‌ یا دستمال‌ در بینی‌ خود نگذارند، زیرا ممکن‌ است‌ هنگام‌ درآوردن‌ آن ها دچار مشکل‌ شوند و مخاط بینی‌ بیشتر دچار آسیب‌ شود.

به گفته دکتر نراقی، اگر سابقه‌ خون ریزی‌ شدید یا طولانی‌ وجود دارد یا در حین ‌معاینه‌، بیمار دچار افت فشار خون ‌شود، تعیین‌ سطح‌ هموگلوبین‌‌ جهت ‌تصمیم‌ گیری‌ در مورد ضرورت‌ تزریق‌ خون‌ به‌ بیمار الزامی‌ است‌.

مهار خون ریزی‌ احتیاج‌ به‌ همکاری‌ بیمار و وسایل‌ معاینه‌ دقیق‌ دارد، ضمن آن که روش ‌های‌ متعددی‌ برای‌ توقف‌ خون ریزی‌ وجود دارد که‌ در بخش ‌های اورژانس توسط پزشکان عمومی به کار می ‌روند.

هنگام خون ریزی بینی چه کنیم؟

بیمار باید با آسودگی‌ کامل‌ صاف‌ بنشیند و سر را به ‌سمت‌ جلو بیاورد. پزشک‌ باید پیش‌ از هر اقدامی با معاینه‌ دقیق‌ حفره‌ بینی‌ موضع‌ خون ریزی‌ را دقیقا پیدا کند. در اکثر موارد با فشار پانسمان روی‌ عروق‌ خونی‌ داخل‌ بینی‌ خون ریزی‌ مهار می‌ شود.

این پانسمان باید دست ‌کم 2 روز‌ باقی‌ بماند و طی این مدت هم‌ به‌ دلیل‌ این‌ که‌ این‌ پانسمان‌ راه‌ تخلیه‌ سینوس ‌ها‌ را می‌ بندد از آنتی ‌بیوتیک‌ استفاده‌ می‌ شود.

سوزاندن رگ‌ های بینی و یک خطر

این متخصص درباره سوزاندن رگ‌ های داخل بینی هشدار داد و گفت: ممکن است در موارد خاصی بنا به تشخیص پزشک سوزاندن رگ ‌های داخل بینی لازم باشد، ولی در بیشتر موارد نیاز به چنین اقدامی نیست. سوزاندن رگ ‌های داخل بینی اگر دقیق نباشد خود ممکن است موجب عوارضی مانند چسبندگی داخل بینی و حتی سوراخ ‌شدگی تیغه بینی شود.

به گفته دکتر نراقی، در مواردی‌ که‌ محل‌ خون ریزی‌ در قسمت ‌های عمقی ‌تر بینی و غیر قابل ‌تشخیص‌ است‌، این خون ریزی‌ ها نیازمند به‌ ارزیابی‌ توسط متخصص‌ گوش‌، گلو و بینی‌ است‌. در این موارد با اندوسکوپی تشخیصی بینی می‌ توان دقیقا محل خون ریزی را تشخیص داد.

وی یادآور شد: خون ریزی ‌های بینی در کودکان، سطحی ‌تر و در قسمت‌ های جلوتر بینی است و با وجود آن که به سادگی قابل کنترل و درمان است موجب نگرانی بیش از اندازه والدین می‌ شود.

پیشگیری

برای پیشگیری از ادامه خون ریزی هنگامی‌ که‌ خون ریزی ‌بند آمد یا در کسانی که به خون ریزی‌های جزئی مکرر دچار هستند، استفاده‌ از قطره‌ کلرور سدیم‌، مرطوب کردن هوای تنفسی، اجتناب‌ از دستکاری‌ داخل‌ بینی‌ و استفاده‌ روزانه‌ از پماد مناسب‌ برای چرب نگاه داشتن‌ تیغه‌ بینی‌ می ‌تواند مفید باشد.

لیلا مدنی ‌

نظرات() 

رتبه اول دنیا در جراحی بینی

پنجشنبه 29 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا | طبقه بندی:نکات مهم، دانستنی ها، 

جراحی پلاستیک بینی

استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی گفت: "ایران از نظر تعداد جراحی زیبایی بینی در دنیا اول است، علت آن هم تبحر جراحان پلاستیك ایران و حس زیبایی پسندی ایرانیان است."

به گزارش خبرگزاری فارس عبدالجلیل كلانتر هرمزی، فوق تخصص جراحی پلاستیك در گفت‌و‌گویی افزود: "علت بالا بودن تعداد عمل‌های جراحی زیبایی بینی در ایران تسلط و تبحر بیش از حد جراحان پلاستیك است، از طرفی ایرانیان طرفدار زیبایی هستند و این حس زیبایی پسندی ریشه در تاریخ فرهنگی بیش از دو هزار ساله ایرانیان دارد."

كلانتر هرمزی گفت:" بعد از ایران كشورهای آمریكا، انگلستان و تا حدی فرانسه در ردیف‌های بعدی تعداد عمل‌های جراحی زیبایی بینی قرار دارند، البته باید به این موضوع هم توجه داشت كه در برخی كشورهای اروپایی به علت فرم بینی مردم، اصولاً نیاز به عمل جراحی زیبایی بینی وجود ندارد و شاید تعداد این عمل‌ها در این كشورها در حد صفر باشد."

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی ادامه داد:" نمی‌توان گفت عمل جراحی زیبایی بینی یك عمل غیر ضروری و تجملی است، زیرا اكثر افرادی كه متقاضی این نوع عمل‌ها هستند از یك نوع ناراحتی روانی رنج می‌برند و انجام این عمل به سلامت روان و افزایش اعتماد به نفس آن‌ها كمك می‌كند و قطعاً بر كیفیت زندگی شان مؤثر است."

وی اضافه كرد:" شاید یك دهه قبل، انجام عمل جراحی زیبایی بینی یك كار عجیب و غریب به نظر می‌رسید و انگِ اجتماعی به همراه داشت، اما امروز انجام این عمل یك عرف معمول و پذیرفته شده در جامعه ایران است كه در صورت تشخیص درست پزشكان متبحر ایرانی هیچ مشكلی به وجود نمی‌آورد."

به گزارش خبرگزاری فارس، در مقابل حسینعلی شهریاری، عضو كمیسیون بهداشت مجلس در این باره معتقد است: "عمل جراحی زیبایی‌بینی در ایران به صورت یك كار تقلیدی و ناشی از چشم و هم چشمی درآمده است و به خصوص دختران برای انجام این عمل با هم مسابقه گذاشته‌اند."

وی گفت:" این حجم انبوه عمل‌های زیبایی بینی تا حد زیادی به مسائل فرهنگی جامعه مربوط است و البته پزشكان نیز بر افزایش این عمل‌ها دامن می‌زنند، در حالی كه باید پزشكان و خانواده با آموزش و توصیه‌های فرهنگی جلوی این نوع چشم و هم چشمی‌های بی‌ مورد را بگیرند."

شهریاری افزود: "درصد كمی از متقاضیان عمل‌های جراحی زیبایی بینی در كشور واقعاً مشكل دارند و ممكن است مشكل تنفسی یا اشكالات دیگر داشته باشند، اما اكثر آنان افراد مرفه جامعه هستند كه پول‌های‌ هنگفت هزینه این عمل‌ها را می‌پردازند و اكثر اقشار متوسط و پایین جامعه توان پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارند."

عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:" آماری از میزان عمل های جراحی زیبایی بینی در كشور نداریم و واقعاً سخت است كه بتوان چنین آماری را به دست آورد، اما اكثر كسانی كه این نوع عمل‌ها را انجام می‌دهند، دختران و خانم‌های جوان هستند، گر چه ممكن است به صورت موردی مردانی هم باشند كه عمل جراحی زیبایی بینی انجام دهند."

وی افزود: "نمی‌شود پروتكل درمانی برای اعمال جراحی زیبایی نوشت و انجام آنها را محدود كرد، زیرا این یك عمل توافقی بین بیمار و پزشك است، اما می‌توان با كار فرهنگی و آموزش به مردم و جوانان، جلوی رشد بیش از حد این نوع عمل‌های

نظرات() 

جراحی زیبایی گوش

پنجشنبه 29 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا | طبقه بندی:نکات مهم، دانستنی ها، 

ممكن است شما به گوش‌های خود به عنوان یك عامل زیبایی نگاه نكنید، ولی آنها در ظاهر شما تاثیر دارند؛ به عنوان مثال گوش‌هایی كه از حد معمول بزرگ تر هستند، تاثیری ناخوشایند در بیننده ایجاد می‌كنند. افرادی كه گوش‌هایی برجسته دارند، معمولا موهای خود را به نحوی آرایش می‌كنند كه گوش‌هایشان دیده نشوند، ولی عملا این كار در بعضی مواقع امكان‌پذیر نیست و گاهی شوخی‌ها و تمسخر‌ دیگران، فرد را آزار می‌دهد. پسران معمولا مانند دختران نمی‌توانند مو‌های بلند داشته باشند تا با كمك آنها گوش‌ها را بپوشانند، لذا جراحی زیبایی گوش می‌تواند هم از نظر روحی و هم از نظر زیبایی، مفید باشد و در ‌بعضی افراد اعتماد به نفس را افزایش ‌دهد.

با دکتر علی‌محمد اصغری، متخصص گوش، حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه ایران درباره جراحی‌های زیبایی و ترمیمی گوش به گفتگو نشسته‌ایم.

گوش‌های طبیعی و زیبا را باید با چه معیارهایی بشناسیم؟

گوش‌های زیبا ممكن است شكل‌های مختلفی داشته باشند، ولی مهم‌ترین مساله، هما‌هنگی آنها با سر و صورت است. اغلب افراد ترجیح می‌دهند كه گوش‌هایشان نزدیك‌ به سر بوده و از حد ابرو تا قاعده ی بینی ادامه یابند.

آقای دکتر! لاله گوش بلبلی در چه مواردی نیاز به ترمیم جراحی دارد؟

لاله گوش ممکن است در شرایط زیر نیاز به ترمیم و اصلاح داشته باشد:

اول: لاله گوش برجسته که این نوع لاله گوش معمولا اندازه طبیعی داشته، ولی نسبت به سر برجسته‌تر قرار می‌گیرد. این نوع نقص لاله گوش که اصطلاحا بلبلی به آن گفته می‌شود، می‌تواند یک‌‌طرفه یا دو طرفه باشد.

دوم:‌ هنگامی که لاله یک گوش نسبت به گوش دیگر کوچک تر یا بزرگ تر است و یا نقص ظاهری خفیف دارد.

سوم: عدم تشکیل لاله گوش به‌ طور مادرزادی که ممکن است با نقایص مجرا و شنوایی گوش همراه باشد.

چهارم: لاله گوش آسیب‌دیده یا کنده شده در اثر ضربه، سوختگی، سرمازدگی یا پارگی نرمه در اثر استفاده گوشواره سنگین یا کشیده شدن ناگهانی گوشواره.

بهترین زمان برای درمان نقایص مادرزادی گوش چه سنی است؟

در اغلب موارد، جراحی زیبایی نقایص مادرزادی گوش از شش سالگی به بعد توصیه می‌شود.

پس از این عمل نیاز به چه مراقبت‌های خاصی است؟

پس از جراحی یك پانسمان نرم در محل عمل می گذارند و دور سر با باند می بندند.
جراحی زیبایی گوش

بعد از برداشتن پانسمان به بیمار توصیه می‌شود كه یك باند كشی برای مدت یك تا چند هفته (به خصوص شب‌ها) روی گوش‌های جراحی شده ببندد. درد ناشی از عمل معمولا با قرص‌های مسكن كنترل می‌شود. ظرف مدت یك هفته كودكان می‌توانند به مدرسه و بزرگسالان به محل كار خود بروند.

خون‌مردگی و تورم ناشی از عمل هم پس از مدت كوتاهی برطرف می‌گردد. اغلب به بیماران توصیه می‌شود كه پس از جراحی تا دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش‌هایشان فشار نیاید. برخی از افرادی كه تحت جراحی زیبایی لاله گوش قرار می گیرند، ممكن است احساس كنند كه غضروف به مقدار لازم به سمت عقب كشیده نشده است. در این گونه موارد می‌توان یك جراحی كوچك ثانویه برای رضایت بیشتر بیمار انجام داد.

گاهی حتی انداختن گوشواره‌های سنگین باعث پارگی نرمی گوش و بدشکلی آن می‌شود، شما در این زمینه چه توصیه‌هایی دارید؟

اگر مایل هستید از گوشواره‌های بزرگ استفاده كنید، حتما به صورت متناوب به نرمه گوش خود استراحت دهید، زیرا گوشواره‌های سنگین سبب بزرگ شدن سوراخ گوش شده و شانس پارگی آنها را افزایش می‌دهند. قبل از ایجاد سوراخ‌های متعدد در لاله گوش بهتر است خوب فكر كنید، این سوراخ‌ها به خصوص در قسمت فوقانی و یا لبه‌های گوش مشكل‌ساز هستند.

سوراخ كردن غضروف گوش از نظر طبی مجاز نیست، چون عفونت غضروف سبب تخریب و از بین رفتن آن می‌شود.

آیا به كمك چسب می‌توان اختلالات لاله گوش را اصلاح كرد؟

در ابتدای تولد چنانچه اختلالی مختصر در لاله گوش وجود داشته باشد، ممكن است به كمك چسب بتوان آن را تعدیل كرد، ولی به‌طور كلی جراحی لازم است.

آیا ترمیم اختلالات شدید لاله گوش به ایجاد یك لاله گوش طبیعی منجر می‌گردد؟

با توجه به پیوندگذاری و چندین مرحله عمل، نهایتا لاله گوش ایجاد شده نمی‌تواند ظرافت و زیبایی لاله گوش طبیعی را داشته باشد.
جراحی زیبایی گوش

شناسنامه جراحی زیبایی گوش

- نوع بی‌هوشی: با هر سه روش بی حسی موضعی، نیمه بی‌هوشی و یا بی‌هوشی كامل قابل انجام است.

- تكنیك: پشت لاله ی گوش را برش می زنند كه برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، پشت این غضروف نیز در قسمت‌های لازم تراشیده شده و چین های مربوطه ایجاد و سپس برش پوستی دوخته می‌شود، طوری که بعد ازعمل، جای برش قابل رویت نباشد.

- زمان عمل: عمل جراحی هر دو گوش، حدود دو ساعت زمان می‌برد.

مصاحبه کننده: دکتر گلرخ ثریا

نظرات() 

خونریزی از بینی در تابستان

پنجشنبه 29 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا | طبقه بندی:نکات مهم، دانستنی ها، 

خشکی، حرارت و گرمای هوا با منبسط کردن و در نتیجه پاره شدن مویرگ های ظریف داخل بینی، مهمترین علت خونریزی بینی در فصل تابستان است.   

دکتر فرامز معماری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: در فصل گرما، حرارت هوا باعث باز شدن مویرگ های داخل بینی می شود که در نتیجه ی این اتساع مویرگ ها، فرد دچار خونریزی بینی می شود و یکی از راه های موثر برای پیشگیری از این مشکل استفاده از کلاه و سایه بان در هوای گرم و آفتابی است.

فوق تخصص گوش، حلق و بینی گفت: سطح داخلى بینى حاوى صدها مویرگ خونى است که این مویرگ های داخل بینى بسیار ظریف و حساس هستند و عوامل مختلفى سبب پارگی و در نهایت خونریزى آن ها مى شود.

وی گفت: هنگامی که فرد دچار خونریزی بینی می شود، اولین کار ریختن آب سرد روی سر بیمار است و با عقب نگه داشتن سر، پره های بینی به مدت چند دقیقه با شدت متوسطی باید فشار داده شود.

فوق تخصص گوش و گلو و بینی اضافه کرد: با انجام این اقدامات و انتقال فرد به محل خنک، به تدریج مویرگ هایی که بر اثر گرما منبسط شده اند، منقبض می شوند و در نتیجه خونریزی بینی هم قطع می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: پاره شدن مویرگ های داخل بینی با توجه به ظریف و نازک بودن آن ها چندان خطرناک نیست و معمولا بدون نیاز به اقدامات خاص درمانی بهبود می یابد؛ تنها در صورت طولانی شدن مدت خونریزی و تکرار خون دماغ در فواصل زمانی کوتاه، خطرناک است و باید به پزشک مراجعه کرد.

خشکی مخاط بینی یکی از مهمترین علت های بروز خونریزی بینی است که

این خشکی مخاط داخل بینی در فصل گرما به علت گرما و خشکی هوا ایجاد

می شود.

فوق تخصص گوش و گلو و بینی در خصوص علت این که عده ای بیشتر از سایرین دچار خونریزی بینی می شوند گفت: برخی افراد به طور مادرزادی مویرگ های داخل بینی در آن ها بیشتر منبسط می شود که این افراد به خصوص در دوران کودکی بیشتر در معرض خون دماغ شدن قرار دارند.

وی گفت: در صورتی که این مویرگ ها زیاد دچار پارگی و خونریزی شوند، بنا بر تشخیص پزشک، مویرگ های برجسته روی تیغه بینی توسط پزشک سوزانده می شود.

کلاه

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص این که آیا افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند در مقایسه با بقیه بیشتر دچار این مشکل می شوند، گفت: منشا اصلی خونریزی بینی مویرگ های داخل بینی است و تفاوتی در این زمینه بین بینی جراحی شده با بینی جراحی نشده وجود ندارد.

فوق تخصص گوش و گلو و بینی یادآور شد: نوع دیگری از خونریزی بینی در افراد سالمند و مسن دیده می شود که می تواند ناشی از فشار خون بالا در این افراد باشد و مکانیزم آن با خونریزی بینی که ناشی از پاره شدن مویرگ های داخل بینی است، تفاوت دارد و باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

معماری با اشاره به این که به منظور پیشگیری از خونریزی بینی فرد باید در فصل گرما کمتر در معرض نور آفتاب قرار گیرد گفت: در صورتی که شخص ناچار به بیرون رفتن در هوای گرم است باید با استفاده از کلاه و سایه بان از سر خود محافظت کند.

نظرات() 

دست بردن داخل بینی ممنوع!

پنجشنبه 29 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا | طبقه بندی:دانستنی ها، نکات مهم، 

دست بردن به داخل بینی باعث تماس مستقیم دست‌ها با میكروبی به نام «استافیلوكوك» می‌شود كه تماس آن با سایر نواحی بدن، باعث ایجاد بیماری‌های پوستی می‌گردد.

 

دكتر پرویز طباطبایی، فوق تخصص عفونی اطفال در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب گفت: استافیلوكوك‌ها، میكروب‌هایی هستند كه بیشتر پوست انسان را درگیر كرده و در صورت تماس با آن، ایجاد بیماری می‌كنند.

 

وی افزود: استافیلوکوک ها در حالت عادی در دست ها وجود دارند، ولی تعداد آنها در بینی بسیار زیاد است و بردن دست به داخل بینی، باعث جابه‌جایی و انتقال آنها شده و به تعداد زیادی به دست می‌چسبند و در صورت تماس دست با پوست سایر نواحی بدن، ضایعات پوستی چون كرك سلولیت آپسه و حتی ذات الریه بروز می‌كند.

 

دکتر طباطبایی تصریح كرد: در مواردی دیده شده كه استافیلوكوك ها در افراد باعث ایجاد عوارض قلبی و استخوانی شده اند و متاسفانه با ابداع هر دارو و روش مقابله ای، مقاومت آنها افزایش پیدا كرده است. لذا مبارزه با آنها قدری مشكل است.

 

وی در پایان توصیه كرد: ضروری است به كودكان از همان سنین پایین، آموزش لازم برای رعایت بهداشت شخصی را آموخته و همواره آنان را به كوتاه نگه داشتن ناخن‌ها و شستن مداوم دست‌ها تشویق كرد و در صورت نیاز، از داروهای موجود در داروخانه‌ها (تحت نظر پزشک) كه به صورت قطره یا پمادهای موضعی بینی وجود دارند، استفاده كرد.

نظرات() 

آموزش زبان

یکشنبه 11 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا |

عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
آموزش جامع 102 زبان زنده دنیا انگلیسی برای کودکان آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان(تاتی) آموزش زبان نصرت 2 بر روی موبایل

آموزش 102 زبان زنده دنیا به زبان فارسی روان و آموزش تصویری

بهترین روش آموزش انگلیسی برای کودکان با استفاده از شخصیتهای کارتونی

آموزش بصورت مرتبط یا ذهن کودکان با یادگیری تضمینی

مهارت كامل درمكالمه انگلیسی در3ماه به همراه دوره تقویت حافظه ومهارت در یادگیری..

6,000 تومان خرید آموزش جامع 102 زبان زنده دنیا 6,000 تومان خرید انگلیسی برای کودکان 6,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان(تاتی) 6,000 تومان خرید آموزش زبان نصرت 2 بر روی موبایل

 

عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
آموزش لغات ضروری انگلیسی آموزش پیشرفته زبان انگلیسی - نسخه DVD آموزش زبان نصرت ( نسخه جدید ) - DVD بسته تخصصی آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش جامع لغات ضروری و كلیدی انگلیسی مخصوص فارسی زبانان

جامع ترین و كاملترین نرم افزار آموزش زبان در ایران
نسخه DVD

عروف ترین و كاراترین آموزش زبان انگلیسی در دنیا
به همراه تقویت حافظه
نسخه DVD

آموزش گرامر زبان انگلیسی بصورت كاملا مالتی مدیا و تصویری

6,500 تومان خرید آموزش لغات ضروری انگلیسی 6,000 تومان خرید آموزش پیشرفته زبان انگلیسی - نسخه DVD 6,000 تومان خرید آموزش زبان نصرت ( نسخه جدید ) - DVD 6,500 تومان خرید بسته تخصصی آموزش گرامر زبان انگلیسی

نظرات() 

آموزش جامع XML

شنبه 10 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا |

آموزش جامع XML

دسته نرم افزار آموزشی زیردسته کامپیوتر

عنوان اصلی : XML Essential Training

آموزش XML یکی از محبوب ترین مدیاهای Share اطلاعات ما بین پلتفرم های مختلف بالاخص مورد استفاده در وب و اینترنت در آموزش مالتی مدیا به مدت زمان 5 ساعت و 45 دقیقه از کمپانی آموزشی Lynda در قالب 1 حلقه CD به همراه فایل های تمرینی

در ادامه به معرفی سرفصل های درسی این مجموعه آموزشی جامعXML می پردازیم :

معرفی این مجموعه آموزشی XML
خوش آمد گویی به این آموزش جامع XML
آشنایی با نحوه استفاده از فایلهای تمرینی

آموزش نحوه شروع به کار در XML
XML چیست ؟
آشنایی با تکنولوژیهای مربوط به XML
آموزش ابزارهای موجود جهت کار کردن با XML

آموزش نحوه کاربرد XML
آموزش تشریح اطلاعات با XML
آموزش مزایا و اشکالاتXML
آموزش مثالهای واقعی از XML در آموزش جامع XML

آموزش قوانین اصولی XML در آموزش جامع XML
آموزش و آشنایی با محتوای فایلهای XML
آموزش ترکیب درست XML در آموزش جامع XML
آموزش اسناد معتبر درXML
آموزش Namespace در XML
آموزش Whitespace Handing درXML

آموزش نحوه شروع به کار با XML
آموزش کار با اولین فایل XML
آموزش ترکیب یک فایل XML با یک CSS Style sheet در آموزش جامع XML
آموزش سبک بندی Tag ها در XML با CSS در آموزش جامع XML
آموزش نحوه کارکردن با XML و CSS

آموزش مقیدسازی داده ها یا Data Binding در اینترنت اکسپلورر و XML
آموزش ومعرفی : منظور از Data Islands دراین مجموعه آموزش جامع XML چیست ؟
آموزش و تعریف Data Island و مقید نمودن آن به یک Layout در XML
آموزش سبک بندی Data Island ها با CSS
آموزش پیشرفته Data Island در XML Essential Training
آموزش و تمرین : صفحه بندی اطلاعات یا Data ها در XML
آموزش وتمرین : مقیدسازی XML به یک رکورد

آموزش کاربرد DOM برای اداره نمودن فایلهای XML
آموزش کشف موارد جدید درDOM
آموزش نحوه استخراج اطلاعات و اداره Data در XML
آموزش ایجاد مضمون برای یک سند جدید درXML
آموزش سرهم کردن همه موارد: DMX ، صفحات XML و صفحات HTML

آموزش XML و XPath درXML
منظورازXPath در این آموزش جامع XML چیست ؟
آموزش برداشتن مختصات افقی برای یک تگ Spin درXML

آموزش خطوط کلی XSLT یاExtensible Style sheet Language Transformations در آموزش جامع XML
XSLT چیست ؟
آموزش سبک بندی XML با XSLT

آموزش نمونه هایی از XSLT دردنیای واقعی
آموزش سبک بندی ساده ای از XSLT در آموزش جامع XML
آموزش کاربرد XSLT با CSS درXML
آموزش تکرار آیتم ها یا Items با کاربرد XML
آموزش Conditional Logic درXML و یا منطق شرطی در اکس ام ال
آموزش ذخیره سازی و دوباره مرتب نمودن اطلاعات XSLT درXML
آموزش ایجاد Document Type Definition
منظور از DTD یا Document Type Definition درXML چیست ؟
آموزش ترکیب DTD یا Document Type Definition در آموزش جامع XML
آموزش و اعلام عناصر تشکیل دهنده DTD
آموزش واعلام مشخصه های DTD
آموزش وتمرین : تعریف DTD یا Document Type Definition برای کارت بیزینس XML خود
آموزش یک DTD بیرونی با یک سند XML در XML Essential Training

آموزش ایجاد تعاریف طرح XML در XML
منظور از XML Schema چیست و چگونه میتوان آن را از سایر DTD ها در XML متمایز ساخت؟
آموزش آناتومی یک طرح یا Anatomy of a Schema در آموزش جامع XML
آموزش واعلام مشخصه های آن در XML
آموزش و اعلام عناصر تشکیل دهنده آن در آموزش جامع XML
تعریف یک طرح یا Schema برای کارت بیزینس خود در XML

آموزش پردازش XML افزوده شده در XML
آموزش وآشنایی با SAX یا Simple API for XMLدر آموزش جامع XML
آموزش نحوه عملکرد SAX یا Simple API for XML در XML
آموزش نحوه کار با XML و PHP به صورت ترکیبی
آموزش و تمرین : تهیه لیستی از لینکهای پرطرفدار با SAX و PHP
آموزش نحوه کاربا XML در.NET و تکنولوژی های وب مایکروسافت همچون ASP.NET
آموزش و تمرین : تهیه لیستی از لینکهای پرطرفدار با XML و .NET

آموزش ابزارها یا Tools
آموزش ابزارهای بکارگرفته شده در این بخش از آموزش
و ده ها آموزش کاربردی دیگر

مشخصات این مجموعه :
زبان آموزش ها انگلیسی روان و ساده
دارای آموزش های دسته بندی شده
مدت زمان آموزش 5 ساعت و 45 دقیقه !
به صورت 1 حلقه CD به همراه فایل های تمرینی

فروشنده: فروشگاه تخصصی شرکت فرین

قیمت: 3,000 تومان

درصد :40

روش خرید: برای خرید آموزش جامع XML ، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


 

خرید آموزش جامع XML

نظرات() 

آموزش سفارشی سازی CSS های جوملا

شنبه 10 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا |

آموزش سفارشی سازی CSS های جوملا

دسته نرم افزار آموزشی زیردسته کامپیوتر

عنوان اصلی : Joomla Advanced CSS

آموزش چگونگی ویرایش استاندارد کد های HTML و کد های CSS فایل های سیستم مدیریت محتوای Joomla برای داشتن وب سایتی شخصی تر وزیباتر بدون آسیب رساندن به جوملا در آموزش مالتی مدیا به مدت زمان 2.5 ساعت از کمپانی آموزشی Lynda ارائه شده بر روی 1 حلقه CD

در ادامه با برخی از سرفصل های این مجموعه آموزش ارزشمند Joomla آشنا می شویم با ما همراه باشید :

معرفی
خوش آمد گویی به این آموزش Joomla
آشنایی با مقدمات و فراهم نمودن آن ها

آشنایی با ارتباط Joomla و CSS
معرفی Firefox Web Developer Toolbar
آموزش و مرور CSS های جوملا
آموزش و مرور کردن کدهای وارد شده در Module های Joomla

آشنایی با ارتباط CSS و منوهای جوملا : آموزش مقدماتی
آموزش نمایش منوهای جوملا به صورت افقی
آموزش نمایش منوهای جوملا به صورت عمودی
آموزش سبک دار نمودن Tertiary Navigation در جوملا

آشنایی با ارتباط CSS و منوهای جوملا : آموزش پیشرفته
آموزش چگونگی Styling اختصاصی هر لینک در جوملا
آموزش ساخت منوهایی بر پایه تصاویر در جوملا و یا در اصطلاح Image Based Menus
آموزش ایجاد راهبری شاخه ای در جوملا توسط تکنیک Sliding Doors و یا Tabbed Navigation Using The Sliding Doors Technique

آموزش ویرایش و سبک بندی ماژول ها و تنظیمات محتوای جوملا
آموزش سبک بندی Breadcrumbs در جوملا
آموزش سبک بندی Multipage Articles در جوملا
آموزش ویرایش سبک کادر Search یا جستجوی جوملا
آموزش Styling تبلیغات بنری جوملا
آموزش Styling کارد Login در جوملا
آموزش گرد کردن حاشیه های ماژول های جوملا
تلفیق یک ماژول با محتوای جوملا

آموزش مدیریت CSS ها در چندین قالب جوملا
آموزش و آشنایی با تئوری کار کردن با بیش از یک Template در جوملا
آموزش کارکردن با یک تمپلیت جوملا بر اساس قالب پیش فرض
و ده ها آموزش کاربردی دیگر

مشخصات این مجموعه :
زبان آموزش ها انگلیسی روان و ساده
دارای آموزش های ویدیویی و دسته بندی شده
مدت زمان آموزش 2 ساعت و 30 دقیقه !
به صورت 1حلقه CD

فروشنده: فروشگاه تخصصی شرکت فرین

قیمت: 3,000 تومان

درصد :40

روش خرید: برای خرید آموزش سفارشی سازی CSS های جوملا، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


 

خرید آموزش سفارشی سازی CSS های جوملا

نظرات() 

آموزش Illustrator CS4 برای ساخت گرافیک های وب

شنبه 10 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا |

آموزش Illustrator CS4 برای ساخت گرافیک های وب

دسته نرم افزار آموزشی زیردسته کامپیوتر

عنوان اصلی : Illustrator CS4 For The Web

آموزش Adobe Illustrator CS4 یکی ازبرترین نرم افزارهای تولید ویرایش و مدیریت فایلهای گرافیکی وکتوری
و کاربرد آن در طراحی گرافیک های مورد استفاده در وب در قالب آموزش مالتی مدیا به مدت زمان 3 ساعت از کمپانی آموزشی Lynda ارائه شده بر روی 1 حلقه CD

در ادامه به معرفی سرفصل های درسی نرم افزار Illustrator CS4 می پردازیم :

معرفی نرم افزار Adobe Illustrator CS4
خوش آمد گویی به آموزش نرم افزار CS4 Illustrator
آشنایی با گرافیکهای وکتوری و پیکسلی وب در Illustrator CS4

آموزش نحوه ایجاد اسناد یا Document ها در Adobe Illustrator CS4
آموزش کاربرد پروفایل یک سند جدید وب در Illustrator CS4
آموزش ایجاد پروفایلهای سند جدید در Illustrator CS4
آموزش استفاده از مزیتهای محتوا و قالب های وب در Illustrator CS4
آموزش نصب یک محیط کار سفارشی در وب یا A Custom Workspace در Illustrator CS4

آموزش و آشنایی با گرافیکهای پیکسلی وب در Illustrator CS4: Key Consideration
آموزش تنظیم مقدمات اندازه گیری در Illustrator CS4
آموزش تنظیم محدوده پیش نمایش یا Preview Bounds
آموزش تنظیم مقدمات Grid در نرم افزار Illustrator CS4
آموزش و شناخت پیش نمایش در Illustrator CS4
آموزش و شناخت Anti-Aliasing در Illustrator CS4
آموزش نحوه از کارانداختن Anti-Aliasing در Illustrator CS4
آموزش نصب مدیریت رنگها در Illustrator CS4

آموزش و آشنایی با گرافیکهای پیکسلی وب در Adobe Illustrator CS4 : آرایش ها و استراتژی های مربوطه
آموزش مقایسه وضوح و ابعاد پیکسل در Illustrator CS4
آموزش مزایای استفاده از Grid و یا خطوط شبکه بندی تصویر در نرم افزار Adobe Illustrator CS4
آموزش کاربا چندین آرت برد یا Artboard در Illustrator CS4

آموزش گرافیکهای پیکسلی در وب و کار کردن با آن ها در Illustrator CS4 : آموزش و آشنایی رنگ وب و موضوعات مربوطه
آموزش و شناخت رنگهای Web-Safe ( رنگ هایی که در وب به راحتی به نمایش در می آیند ) و برمبنای 16 در Illustrator CS4
آموزش کشیدن رنگها از Kuler در Illustrator CS4
آموزش نحوه استفاده از راهنمای رنگها یا Color Guide با رنگهای Web-Safe در Illustrator CS4
آموزش تبدیل هنر یا Art به رنگهای محدود شده وب یا Web-Safe Colors در Illustrator CS4

آموزش گرافیکهای پیکسلی وب در Illustrator CS4 : اسلایس بندی وب یا Slicing Web Image
آموزش و شناخت چگونگی اسلایس بندی تصاویر در Illustrator CS4
آموزش و کاربرد اسلایس بندی دستی گرافیک ها یا Manual slicing در Illustrator CS4
آموزش اسلایس بندی بر اساس شی مورد نظر در Illustrator CS4
آموزش مقایسه اسلایسهای کاربر و خودکار در Illustrator CS4
آموزش بکارگیری تنظیمات به کار رفته در Illustrator CS4
آموزش و تعریف Image Map در Illustrator CS4
آموزش کار کردن با اسلایسهای به کار رفته گرافیک ها یا Slices در Illustrator CS4

آموزش گرافیکهای پیکسلی وب در Illustrator CS4 : آموزش تکنیکهای طراحی
آموزش نحوه قراردادن متن بر روی وب در Illustrator CS4 به نحوی که مطلوب بنظر برسد
آموزش افزودن بازتاب ها همچون بازتاب نور بر روی اشیا موجود بر روی گرافیک یا Reflections در Illustrator CS4
آموزش بکارگیری کنجهای گرد شده گرافیک ها در Illustrator CS4
آموزش ایجاد دکمه های دینامیک متن یا Dynamic Text Buttons در Illustrator CS4

آموزش گرافیکهای پیکسلی وب در Illustrator CS4 : آموزش ذخیره سازی گرافیک ها برای وب وDevice ها
آموزش بهینه سازی گرافیکهای وب در Illustrator CS4
آموزش مقایسه فایلهای گرافیکی همچون GIF ، JPG ، PNG و WBMP در Illustrator CS4
آموزش ایجاد Transparency یا شفافیت و Matte در Illustrator CS4
آموزش نحوه تطبیق تصویر در Illustrator CS4
آموزش بهینه سازی حجم فایل های گرافیکی به اندازه ای خاص در Illustrator CS4
آموزش ویرایش گزینه های خروجی و یا گزینه های ذخیره سازی فایل های گرافیکی در Illustrator CS4

آموزش گرافیکهای وکتوری وب در Illustrator CS4 : آموزش ایجاد محتوای چندرسانه ای فلش در قالب فایل های SWF
آموزش پروسه کاری کارکردن بر روی گرافیک ها در دو نرم افزار Illustrator و Flash در Illustrator CS4
آموزش و شناخت SVG در Illustrator CS4

آموزش گرافیکهای وکتوری وب در Illustrator CS4 : آموزش مهیا نمودن Art برای فلش
آموزش و تعریف نشانه ها یا Symbol ها در Illustrator CS4
آموزش نحوه ویرایش نشانه ها درCS4 Illustrator
آموزش انتخاب نوع نشانه در Illustrator CS4
آموزش راه اندازی یک Flash Registration در Illustrator CS4
آموزش کاربرد مقیاس 9 بخشی و یا همان 9-slice در Illustrator CS4
آموزش و تعریف متن Static و Input در Illustrator CS4

آموزش گرافیکهای وکتوری وب در Illustrator CS4 : آموزش انتقال نتیجه کار نرم افزار Illustrator به نرم افزار فلش و ادامه کار در Flash تا رسیدن به ساخت فایل های فلش
آموزش راه اندازی تنظیمات در فلش در Illustrator CS4
آموزش کپی وچسباندن اجزا در Illustrator CS4
آموزش صدورکلیه فایلها در Illustrator CS4
آموزش ذخیره سازی گرافیک ها برای وب در Save For Web & Device Dialog در Illustrator CS4
آموزش صدور فایلهای SWF در Illustrator CS4

آموزش گرافیکهای وکتوری وب در Illustrator CS4 : آموزش ایجاد یک فلش انیمیشن یا Flash Animation
آموختن تبدیل لایه های فایل گرافیکی در Illustrator CS4 به فریمها در نرم افزار Flash CS4 در آموزش Illustrator CS4
آموزش نحوه کار با آمیزه ها یا Blend ها در Illustrator CS4
آموزش رها نمودن درلایه ها یا Releasing To Layers در Illustrator CS4
آموزش و تعریف لایه های استاتیک در Illustrator CS4
آموزش تنظیم نمودن زمان در Flash CS4

آموزش گرافیکهای وکتوری وب در Illustrator CS4 : آموزش ادامه دادن کار در سایر برنامه های کاربردی
یادگیری نحوه کار با فتوشاپ جهت تکمیل ویرایش های صورت گرفته در Illustrator CS4
آموختن کارکردن با اکروبات پرو یا Acrobat Pro به منظور افزایش بهره وری اعمال صورت گرفته بر روی فایل های گرافیکی در Illustrator CS4
آموزش نحوه استفاده از توانمندیهای نرم افزارDreamweaver برای به کارگیری فایل های طراحی یا ویرایش شده در Illustrator یا Photoshop در صفحات وب
آموزش کار با فلش کاتالیست یا Flash Catalyst برای افزودن ویژگی های Interactive به فایل های گرافیکی تولید شده در Illustrator CS4

و ده ها آموزش کاربردی و مفید دیگر در رابطه با نرم افزار Illustrator CS4 و کاربرد های آن


مشخصات این مجموعه :
زبان آموزش ها انگلیسی روان و ساده
دارای آموزش های ویدیویی و دسته بندی شده
مدت زمان آموزش 3 ساعت !
به صورت 1 حلقه CD

فروشنده: فروشگاه تخصصی شرکت فرین

قیمت: 3,000 تومان

درصد :40

روش خرید: برای خرید آموزش Illustrator CS4 برای ساخت گرافیک های وب، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


 

خرید آموزش Illustrator CS4 برای ساخت گرافیک های وب

نظرات() 

آموزش ساخت بازی با ActionScript 3.0

چهارشنبه 7 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا |

آموزش ساخت بازی با ActionScript 3.0

دسته نرم افزار آموزشی زیردسته کامپیوتر

عنوان اصلی : ActionScript 3.0 Projects Game Development

آموزش چگونگی استفاده از Adobe Flash CS3 و کاربرد های آن در طراحی پیشرفته انواع بازی ها و انیمیشن ها و نیز بکار گیری Action Script 3 شامل بیش از 5.5 ساعت آموزش مدون در قالب 1 حلقه CD سطح آموزش حرفه ای

در این مجموعه آموزشی شما می آموزید که چگونه از Adobe Flash CS3 برای طراحی حرفه ای و زیبا انواع مختلف انیمیشن و بازی استفاده کرده و به طور کامل از Action Script 3 در بالا بردن کنترل کار یاری بگیرید

مشخصات این مجموعه :

-- زبان آموزش ها انگلیسی روان و ساده
-- دارای آموزش های ویدیویی و دسته بندی شده
-- به صورت 1 حلقه CD
-- مدت زمان آموزش 5.5 ساعت !

فروشنده: فروشگاه تخصصی شرکت فرین

قیمت: 3,000 تومان

درصد :40

روش خرید: برای خرید آموزش ساخت بازی با ActionScript 3.0، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


 

خرید آموزش ساخت بازی با ActionScript 3.0

نظرات() 

آموزش Cisco CCIE Certification Package

چهارشنبه 7 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا |

آموزش Cisco CCIE Certification Package

دسته نرم افزار آموزشی زیردسته کامپیوتر

آموزش Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE®) به عنوان بالاترین سطح Certification ارائه شده توسط شرکت سیسکو در زمینه Technical Networking در آموزش مالتی مدیا به مدت زمان 24 ساعت محصول کمپانی آموزشی CBT Nuggets در قالب 1 حلقه CD

در ادامه با برخی از سرفصل های آموزشی این مجموعه آموزش ارزشمند Cisco CCIE Certification آشنا می شویم :
معرفی و خوش آمد گویی به این سری آموزش CCIE
آموزش پیکربندی پیشرفته LAN قسمت اول : آموزش در رابطه با Cat 3550, VLANs, VTP, and EtherChannel
آموزش پیکربندی پیشرفته LAN قسمت دوم : آموزش در رابطه با Cat 3550, Spanning Tree Protocol
آموزش پیکربندی پیشرفته LAN قسمت سوم : آموزش در رابطه با Cat 3550, Advanced Features
آموزش پیکربندی پیشرفته LAN قسمت چهارم : آموزش در رابطه با HDLC & PPP
آموزش پیکربندی پیشرفته LAN قسمت پنجم : آموزش در رابطه با Frame Relay
آموزش پیکربندی پیشرفته LAN قسمت ششم : آموزش در رابطه با Frame Relay Traffic Shaping and ATM
آموزش پیکربندی پیشرفته LAN قسمت هفتم : آموزش در رابطه با ISDN
آموزش پروتکل های روتینگ اینترنت قسمت اول : آموزش در رابطه با رقابت بر سر فاصله و RIPv2 و یا همان Distance Vector Challenges and RIPv2
آموزش پروتکل های Routing اینترنت قسمت دوم : پیکربندی پیشرفته EIGRP
آموزش پروتکل های روتینگ اینترنت قسمت سوم : آموزش مفاهیم اساسی OSPF
آموزش پروتکل های Routing اینترنت قسمت چهارم : آموزش پیکربندی OSPF
آموزش پروتکل های Routing اینترنت قسمت پنجم : آموزش پیکربندی پیشرفته OSPF : NBMA Networks
آموزش پروتکل های روتینگ اینترنت قسمت ششم : آموزش پیکربندی پیشرفته OSPF : Practical Example
آموزش پروتکل های Routing اینترنت قسمت هفتم : آموزش درک و پیکربندی پروتکل IS-IS
آموزش پیشرفته تکنولوژی های روتر قسمت اول و یا Advanced Router Technology : آموزش مطالبی در رابطه با Routing و مطالبی در رابطه با Unroutable : آموزش تکنولوژی پل بندی میان روتر ها و یا Router Bridging Technology
آموزش پیشرفته تکنولوژی های روتر قسمت دوم : Data Link Switching Plus (DLSW+)
آموزش پیشرفته تکنولوژی های روتر قسمت سوم : آموزش VoIP و یا Voice Over IP
آموزش پیشرفته تکنولوژی های روتر قسمت چهارم : آموزش ترجمه آدرس های شبکه و یا Network Address Translation (NAT)
آموزش پیشرفته تکنولوژی های روتر قسمت پنجم : آموزش در رابطه با HSRP and NTP
آموزش پیشرفته تکنولوژی های روتر قسمت ششم : آموزش شناخت و درک لیست دسترسی IP و یا IP Access List
آموزش پیشرفته تکنولوژی های روتر قسمت هفتم : آموزش مفاهیم Multicast نمودن Routing
آموزش پیشرفته تکنولوژی های روتر قسمت هشتم : آموزش پیکربندی مالتی کست روتینگ و یا همان Configuring Multicast Routing
آموزشی برخی نکات در رابطه با کیفیت سرویس و یا همان Quality of Service بخش اول : آموزش پایه های QoS و یا QoS Fundamentals and the MQC
آموزشی برخی نکات در رابطه با کیفیت سرویس و یا همان Quality of Service بخش دوم :
آموزش مدیریت تراکم و کناره گیری از آن یا همان Congestion Management and Avoidance
آموزشی برخی نکات در رابطه با کیفیت سرویس و یا همان Quality of Service بخش سوم : Policing, Shaping, and Link Efficiency
آموزش BGP بخش اول : آموزش تئوری BGP
آموزش BGP بخش دوم : آموزش ویژگی های BGP
آموزش BGP بخش سوم : آموزش مقدمات پیکربندی BGP
آموزش BGP بخش چهارم : آموزش در رابطه با BGP Route Reflectors, Confederations, and Peer-Groups
آموزش BGP بخش پنجم : آموزش در رابطه با BGP Route Aggregation and Filtering
آموزش BGP بخش ششم : آموزش در رابطه با Configuring BGP Attributes to Influence Routing, Part 1
آموزش BGP بخش هفتم : آموزش در رابطه با Configuring BGP Attributes to Influence Routing, Part 2
آموزش BGP بخش هشتم : BGP Multihoming, Route Dampening, and Optimization
آموزش چگونگی تمرین این مسایل
آشنایی با IPv6
و ده ها آموزش کاربردی و مفید دیگر
مشخصات این مجموعه :
زبان آموزش ها انگلیسی روان و ساده
دارای آموزش های مالتی مدیا و طبقه بندی شده
مدت زمان آموزش 24 ساعت !
محصول کمپانی CBT Nuggets
ارائه شده بر روی 1 حلقه CD

فروشنده: فروشگاه تخصصی شرکت فرین

قیمت: 3,000 تومان

درصد :40

روش خرید: برای خرید آموزش Cisco CCIE Certification Package ، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


 

خرید آموزش Cisco CCIE Certification Package

نظرات() 

آموزش آزمون 70-238 شرکت مایکروسافت

چهارشنبه 7 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا |

آموزش آزمون 70-238 شرکت مایکروسافت

دسته نرم افزار آموزشی زیردسته کامپیوتر

آموزش مطالب مورد نیاز به منظور کسب آمادگی جهت Exam 70-238: Deploying Messaging Solutions with Microsoft Exchange Server 2007 در آموزش مالتی مدیا به مدت زمان 6 ساعت محصول موسسه آموزشی CBT Nuggets ارائه شده بر روی 1 حلقه CD

در ادامه با برخی از سرفصل های این مجموعه آموزش ارزشمند آزمون 70-238 آشنا می شویم :
معرفی و آشنایی با آزمون 70-238 شرکت مایکروسافت
معرفی و آشنایی با شرایط لازم و توانمندی های مورد نیاز برای آزمون 70-238
طرح ریزی راه حلی برای اجرای Upgrade به Exchange Server 2007
آموزش در رابطه با Transitioning Co-Existence
آموزش نهایی سازی انتقال در این مجموعه آموزش Exchange Server 2007
آموزش مهاجرت به Exchange Server 2007
آموزش در رابطه با انواع روش های میزبانی Exchange Server 2007
آموزش طرح ریزی به منظور برپایی Exchange Server ای با نهایت پاسخ گویی و یا در اصطلاح فنی High Availability
آموزش طرح ریزی راه حل Back و Restore نمودن برای Exchange Server 2007 بخش اول
آموزش طرح ریزی راه حل Back و Restore نمودن برای Exchange Server 2007 بخش دوم
آموزش در رابطه با Storage Group Deployment
آموزش Deploy نمودن نقش سرور و یا Server Role Deployment
آموزش سیاست های ActiveSync و آموزش تنظیمات Content های مدیریت شده
آموزش در رابطه با Additional Servers to Deploy with Exchange 2007
آموزش طرح ریزی برای استفاده از Anti-Spam و Anti-Virus به منظور سالم سازی Exchange Server 2007
آموزش طرح ریزی و اجرای قوانین انتقال در Exchange Server 2007
آموزش طرح ریزی امنیت شبکه در Exchange Server 2007
آموزش بهبود زیر ساخت های Exchange Server 2007
آموزش طرح ریزی به منظور اعمال تغییراتی در پیکربندی Exchange Server 2007
آموزش طرح ریزی به منظور اعمال Patch ها و Service Pack ها بر روی Exchange Server 2007
آموزش طرح ریزی برای Test کردن ، Monitor نمودن و گزارش گیری از Exchange Server 2007
و ده ها آموزش کاربردی و مفید دیگر که موجب کسب آمادگی لازم برای آزمون 70-238 خواهند گردید

مشخصات این مجموعه :
زبان آموزش ها انگلیسی روان و ساده
دارای آموزش های مالتی مدیا و دسته بندی شده
ارائه شده بر روی 1 حلقه CD
به مدت زمان 6 ساعت !
محصول کمپانی CBT Nuggets

فروشنده: فروشگاه تخصصی شرکت فرین

قیمت: 3,000 تومان

درصد :40

روش خرید: برای خرید آموزش آزمون 70-238 شرکت مایکروسافت ، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


 

خرید آموزش آزمون 70-238 شرکت مایکروسافت

نظرات() 

آموزش ماساژبه روش حرفه ای

چهارشنبه 7 مهر 1389

نویسنده: پارسا مسیحا |

آموزش ماساژبه روش حرفه ای

دسته نرم افزار آموزشی زیردسته ورزشی

آموزش ماساژ به روش حرفه ای


مجموعه بی نظیر آموزش نحوه ماساژ دادن جهت سلامت ، نشاط كامل و زیبایی
كسب آرامش و نشاط با روشهای جادویی ماساژ !!
به صورت فارسی و قابل استفاده در كامپیوتر و تمام دستگاه های VCD
بدون استفاده از دارو و یا روشهای مضر!!
جهت سلامت ، نشاط كامل و زیبایی
شیانسو علم كهن ژاپنی كه با جنبه های علمی تقویت شده است
می تواند جوانی و سلامت را برای شما به ارمغان بیاورد
كسب آرامش و نشاط با روشهای جادویی ماساژ !!

این مجموعه نایاب شامل شامل :
مجموعه اصول درمان درد عضلات ، ماساژ دادن، درمان بیماری با فشار دادن نقاط خاصی از بدن، آشنایی با نقاط متناظر با بیماریهای مختلف مانند آرتروز، خستگی، سرگیجه، درد زانو و ...

به صورت فارسی و قابل استفاده در كامپیوتر و تمام دستگاه های VCD


مجموعه اصول درمان درد عضلات بوسیله ماساژ، رفع خستگی و درمان بیماری های از طریق ماساژ با فشار نقاط خاصی از بدن با آموزش تكنیكهای ژاپنی و تایلندی شیاتسو !
شیاتسو به عنوان یكی از ماساژهای معروف به شمار می رود كه تمام مزایای آن از طریق علمی به اثبات رسیده اند.

فواید: این ماساژ سیستم دفاعی بدن را تقویت می كند وشمارادمقابل كمردرد، سردرد، آسم وخشكی ستون فقرات نجات می دهد كه برای دنیای سخت كاری امروز گزینه مناسبی است .

علم ثابت كرده كه ماساژباعث ازبین رفتن استرس شده و سلامت بدن را افزایش میدهد، بعلاوه هنگامیكه كسی شما را ماساژ میدهد احساس فوق العاده ای به شما دست می دهد... براساس درمان ازطریق مالش ماهیچه ها و استخوانها

فروشنده: عصر شاپ

قیمت: 4,500 تومان

درصد :40

روش خرید: برای خرید آموزش ماساژبه روش حرفه ای، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


 

خرید آموزش ماساژبه روش حرفه ای

نظرات() 
 • تعداد کل صفحات : 20 
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  

← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic